Asociace finančních poradců České republiky vznikla v listopadu 2013 s cílem vytvořit komunitu zkušených finančních poradců, kteří mají svoji práci rádi a dělají ji svědomitě a zodpovědně. Zakladateli Asociace jsou Vladimír Švorba, Jan Straka a Stanislav Kubeš. Zakladatelé Asociace vycházejí ze svých zkušeností z oboru finančního poradenství a stojí o to, aby práce finančního poradce byla vnímána jako služba s jasnou přidanou hodnotou a kvalitou pro klienta. V dnešní době není jednoduché najít toho svého zkušeného a kvalitního poradce. Neexistuje místo, kde by bylo možné si kvality poradce skutečně ověřit. Naším cílem je přinést tuto možnost volby široké veřejnosti, aby se lidé nemuseli obávat navázat spolupráci se zkušeným odborníkem.

 

 

Myšlenky, které v AFP ČR považujeme za správné a které prosazujeme:

 

  1. Pojištění není spoření – pojištění se má používat výhradně jako nástroj na krytí rizik. Na spoření a investování se mají použít spořící a investiční produkty, které jsou většinou flexibilnější a likvidnější a pro klienta poplatkově příznivější.

  2. Poradce nemůže dělat každý – český zprostředkovatelský (poradenský) trh je založen na takzvaném multilevel marketingu, kde se primárně nehodnotí kvalita práce u klienta, ale kvantita při náboru. Tento systém přitahuje mimo jiné i velké množství lidí, kteří chtějí rychle zbohatnout, bez ohledu na kvalitu. Kritéria vstupu do oboru jsou téměř nulová (výuční list, případně maturita). Česká republika je zemí s nejvyšším počtem zprostředkovatelů v poměru k počtu obyvatel. Poradce (zprostředkovatele) a radit lidem ohledně peněz, tak může dělat téměř každý. Je proto třeba tuto situaci vyřešit a podstatně změnit kritéria vstupu do oboru.

  3. Investice jsou srdcem finančního plánu – věříme, že investice jsou jediný smysluplný způsob, jak si plnit dlouhodobé finanční cíle, jak se v budoucnu nestát závislým na státním důchodu, resp. jak vzít odpovědnost sám za sebe do vlastních rukou. Věříme, že naší poradenskou činností dokážeme měnit budoucnost našich klientů a naši profesi vnímáme jako poslání.

  4. Hypoteční úvěr jako životní investice – hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření je pro většinu obyvatel České republiky milionové rozhodnutí, které dokáže ovlivnit kvalitu života po celý zbytek života. Toto rozhodnutí si zaslouží náležitou odbornou péči, která se klientům dost často nedostává. Výsledkem je pak negativní ovlivnění zbytku života a klient pak řeší nezáviděníhodné situace. Bohužel se jedná o oblast, která není zákony České republiky vůbec upravena.

  5. Daňové úlevy jako danajský dar – daňové úlevy v oblasti životního pojištnění a penzijního připojištění (doplňkové penzijní připojištění) motivují občany ke špatným rozhodnutím, které je například spoření v životním pojištění nebo spoření v produktech, které dlouhodobě prohrávají s inflací. Rovněž daňové úlevy u životního pojištění v rámci firemních benefitů nejsou přínosné pro všechny strany, hlavně tedy pro zaměstnance.

  6. Vzdělávání není nikdy dost – dokonalý svět zřejmě nikdy nebude existovat, ale  každé vzdělávání a informace, které vedou ke zlepšení situace na finančním trhu a snížení informační asymetrie vnímáme jako chvályhodné a přínosné.

  7. Jméno poradce jako osobní značka – Na poradenském (zprostředkovatelském) trhu se poradci většinou schovávají za svoji servisní organizaci. Každý poradce by však měl propagovat své jméno, svoji osobní značku a své kvalitní služby.

POTŘEBUJETE PORADIT

Volejte 776 328 936 a pište na lukas@lukaspaldus.cz nebo pomocí rychlé zprávy

Adresa

Želivského 5158
       466 05, Jablonec nad Nisou
K Moravině 1871/7
       190 00, Praha 9 – Libeň

Kontakty

Telefon: +420 776 328 936
Email: lukas@lukaspaldus.cz
Website: www.lukaspaldus.cz

Jsem členem